Notebooki

Notebooki

W gąszczu profesjonalnego nazewnictwa łatwo się pogubić i zdezorientować, a przecież dokonując wyboru sprzętu komputerowego, powinniśmy dokładnie przemyśleć, w jaki sposób będziemy korzystać z przenośnego komputera i do czego będziemy go używać. A więc notebook a laptop – czym się różnią?
Obecnie oba te określenia funkcjonują jako synonimy – w codziennym języku pojęć notebook i laptop używamy zamiennie.

Dziś zarówno użytkownicy, jak i producenci używają słów notebook i laptop zamiennie, nie utrzymując sztywnego podziału pomiędzy poszczególnymi segmentami sprzętu. Dzieje się tak między innymi dlatego, że na rynku pojawiło się mnóstwo nowych nazw, które mają określać poszczególne modele komputerów. Dlatego laptopem czy notebookiem określa się zamiennie cały segment lekkiego mobilnego sprzętu komputerowego, zarówno w odniesieniu do mniejszych, jak i większych modeli. Netbook natomiast wykorzystuje się jako urządzenie uzupełniające do komputera biurowego, jego możliwości techniczne są niewystarczające, by obsługiwać wymagające programy czy gry.

Przed zakupem warto zapoznać się ze specyfikacją sprzętu. Dziś już z łatwością możemy wybierać spośród sprzętu wyposażonego w ekran dotykowy. Producenci wykazują się sporą kreatywnością, oferując np. sprzęt z ekranem dotykowym odchylanym o 360 stopni czy ekranem obrotowym, który najczęściej dostępny jest wśród najnowszych ultrabooków. Na rynku dostępne są również komputery z wysuwanym ekranem typu slider.

Notebooki Wrocław

Szeroka oferta producentów